تفاوت وبلاگ با سایت

بسیاری از مردم وبلاگ را با وب سایت اشتباه می گیرند. در حالی که شباهت های بسیاری با هم دارند برخی تفاوت های عمده ای نیز با هم دارند پس باهم به بررسی تفاوت وبلاگ با سایت می پردازیم.

ما در جلسه قبل قدم اول وردپرسی شدن را بررسی کردیم.

این که آیا یک وبلاگ ایجاد کنیم یا یک وب سایت به عوامل زیادی وابسته می باشد مثلا شما برای نمایش یک برند معتبر از آن استفاده کنید یا به انتشار دست نوشته های خود می پردازید. ولی به زبان ساده تر وبلاگ به دلیل آسان تر و ارزان تر بودن از ایجاد یک سایت، مردم بیشتر به وبلاگ ها علاقه نشان می دهند.

پس این مطلب را تا انتها بخوانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

وبلاگ چیست؟

یک وبلاگ یک سری از محتوای (به نام “پست“) است که معمولا بر اساس تاریخ با ارسال جدید ترین مطالب نشان دادن برای اولین بار سازمان یافته است. بسیاری از وبلاگ ها نیز پست های خود را برای مرور راحت سازماندهی می کنند.

آنها امکان درج دیدگاه در هر پست را برای کاربران و خوانندگان خود فعال می کنند تا تعامل بهتری با آنها داشته باشند.
بلاگ ها (گرفته شده از عبارت “وب لاگ“) در اصل برای یادداشتهای روزانه شخصی ایجاد شد.

 

چرا وبلاگ؟

وبلاگ ها، نویسنده را وادار می کنند تا مطالب را بر اساس یک پایه منسجم انتشار دهند تا کاربر سر در گم نشود. به همین دلیل بسیاری از وب سایت های اخبار گرا در حال حرکت به سمت وبلاگ ها هستند.

افرادی که خواننده وبلاگ ها هستند اغلب استفاده از قابلیت های به نام RSS، که اجازه می دهد با عضویت در مطالب وبلاگ را به راحتی و به سرعت بخوانند.

هنگامی که آنها برای باز کردن مطلب مورد علاقه خود عمل می  کنند، آنها می توانید آخرین اخبار را از وبلاگ شما در یک نگاه سریع مشاهده کنید. به همین دلیل مهم است که مطالب را بصورت منظم و منسجم انتشار دهید تا خوانندگان خود را از دست ندهید. در غیر این صورت، ممکن است مردم از خواندن مطالب وبلاگ شما صرفه نظر کنند.

 

وب سایت چیست؟

وب سایت نیز همانند وبلاگ از صفحات وب تشکیل شده است اما تفاوت هایی وجود دارد که می توان به:

  • پیچیدگی طراحی سایت (نیاز به دانش برنامه نویسی)
  • هزینه بر بودن
  • امکان ایجاد تغییرات مختلف در ظاهر و محتوا
  • تنوع بالا در ابزارهای طراحی و زبان‌های برنامه نویسی مورد استفاده
  • کنترل وب سایت ها در اختیار مالکان آن است، ولی بلاگر ها کنترل جزئی بر وبلاگ دارند.

و بالاخره اینکه محتوای وب سایت ها در درون صفحات نسبتا” زیادی قرار دارد. برعکس، محتوای وبلاگ ها عمدتا” در صفحه اول و قابل مشاهده متمرکزند. وب سایت ها مثل خانه های مجللی می مانند که ورود به آنها با تشریفاتی همراه است. وبلاگها کلبه های ساده و با صفایی هستند که در آنها به روی همه گشوده است. شما میهمانان سایبری کدام یک را بیشتر می پسندید؟

 

داشتن یک وبلاگ و یک وب سایت

من برای شروع کار یک مدیر تازه کار توصیه نمی کنم که دست به ایجاد هر دوی این ها را راه اندازی کنید ابتدا با یک وب سایت شروع کرده پس از جا افتادن سایت و آشنایی بیشتر مدیر شروع به راه اندازی وبلاگ کنید.

 

امیدوارم تا اینجای دوره استفاده کافی رو برده باشید.

 


دیدگاه ها
تعداد دیدگاه ها : 1 دیدگاه

سخنی با شما

یوز تم با سعی بسیار و تلاش بی وقفه در صدد است قالبی زیبا، حرفه ای وبا سرعت بالا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد

دسترسی سریع

نظرات کاربران

[ فرهاد پریدر ]مدیر سایت آریافیلم
باسلام و خسته نباشید قالب بسیار عالی ، سرعت عالی و بنده که سایتم خیلی خوب شده ، مخصوصا با پشتیبانی های طراح قالب که خداوکیلی هر جور تغییری خواستیم دادند و تشکر بسیار دارم ازشون.